מיין לפי אנשי סגל

צרו קשר

מזכירות החוג: גב' ענת רביבו
דוא"ל: anatr@savion.huji.ac.il
שעות קבלה: ימים א-ה בשעות 10:30-13:00, חדר 4608
טלפון: 972-2-588-83872+

ראש החוג: פרופ' הגר סלמון
דוא"ל: hagar.salamon@mail.huji.ac.il

יועץ ב"א (חטיבה): ד"ר דני שרירא
דוא"ל: dani.schrire@mail.huji.ac.il

יועצת מ"א: פרופ' הגר סלמון
דוא"ל: hagar.salamon@mail.huji.ac.il

 

גב' הילה זקסנברג

נושא הדוקטורט:

ייצוגי ערביוּת בתרבות החזותית בקרב קהיליות יהודיות בישראל: שלושה מקרי מבחן

בהדרכתם של פרופ' שלום צבר ודר' דני שרירא

הילה זקסנברג היא דוקטורנטית בתכנית לפולקלור ותרבות עממית באוניברסיטה העברית בירושלים. הילה כותבת את עבודתה, "ייצוגי ערביוּת בתרבות החזותית בקרב קהיליות יהודיות בישראל: שלושה מקרי מבחן", בהדרכתם של פרופ' שלום צבר ודר' דני שרירא. מחקרה עוסק באופן שבו קהילות יהודיות בארץ ישראל, ובהמשך במדינת ישראל, השתמשו במוטיבים חזותיים חומריים שבעיניהן זוהו בצורה מפורשת עם ערביוּת. דרך בחינתם של מוטיבים אלו מבקשת הילה להתבונן על התופעה באופן רוחבי וחוצה גבולות דיסציפלינאריים ובכך להאיר את העיסוק בערביוּת מבעד למגוון תחומי אמנויות ובתחומי עיצוב שונים. בתוך כך, המחקר יעמיק בבחינת המקורות האיקונוגרפיים והסמיוטיים של כל אחד מהאלמנטים ויתייחס לשימוש בהם בשפה החזותית המתפתחת בישראל.

הילה היא בעלת תואר ראשון (BFA) מבצלאל, אקדמיה לאמנות ועיצוב ירושלים (2007), את לימודי התואר השני המשיכה בתכנית MA Curatorial Studies, Kingston University in Partnership with the Design Museum London,שבמסגרתם כתבהעבודת תזה (2010, with Commendation). ב- 2016 הוענק לה פרס עמנואל אולסוונגר.

בנוסף לעבודה המחקרית הילה עוסקת מאז 2009 בתחום הנגשת אוספים וחומרי ארכיון במדיה דיגיטלית. החל מ 2016 מנהלת את פרויקט 'האוסף הלאומי הדיגיטלי: אדריכלות,מחול, עיצוב ותיאטרון' בספרייה הלאומית.